ПЕРІС ГОРИТЬ

реж. Дженні Лівінгстон, CША, 1990 рік, 71 хв.

Про що фільм

Жити у Нью-Йорку 1980-х було випробуванням: фінансова нестабільність, епідемія СНІДу, расизм, гомофобія, високий рівень насильства. І особливо це стосувалось РОС ЛГБТК+ спільнот, які потерпали від цього найбільше. Маргіналізація у суспільстві спонукала їх об’єднались у субкультуру, де всі відчували себе частиною сім’ї, яку вони втратили або ніколи й не мали. Гарлемські бали 1980-х стали рятівним простором, позбавленим осуду. Фільм, який також фіксує витоки воґінгу, названо в честь дреґ-виконавиці Періс Дюпрі та її щорічного балу. У стрічці знялися Віллі Ніндзя, якого називають хрещеним батьком воґінгу, та матері найлегендарніших будинків у світі болрум-культури: Доріан Корі, Енджі Екстраваґанза, Пеппер ЛаБейжа.          

Навіщо дивитися

«Періс горить» Дженні Лівінгстон – знаковий фільм, який увійшов в історію квір-кіно. Змальовуючи культуру балів у Нью-Йорку 1980-х, режисерка дослідила реальне життя спільноти, яка бореться за виживання у світі, де привілеї розподіляються залежно від раси, ґендеру, соціального класу та сексуальної ідентичності. 

Документальна стрічка стала справжнім хітом серед критиків та отримала головні нагороди кінофестивалей «Санденс», «Берлінале» і TIFF (Торонто). У 2016 році Національний кінореєстр США включив стрічку в Архів фільмів Бібліотеки Конгресу, відзначивши її культурну та історичну цінність. 

Про режисерку

Дженні Лівінгстон – американська режисерка, сценаристка та продюсерка. Зняла кілька фільмів, присвячених квір-тематиці, «Періс горить» – її найвідоміша робота. 

Фестивалі

Міжнародний кінофестиваль у Торонто (TIFF), 1990
Кінофестиваль «Санденс», Ґран-прі журі, 1991
41-й Берлінський кінофестиваль, премія Teddy за найкращий документальний фільм, 1991





Concert Hall, Кирилівська 41
дата: 3 квітня
час: 20:00

придбати квитки (SOLD OUT)

Після перегляду відбудеться спілкування
з режисеркою фільму Дженні Лівінгстон